خوش آمدید

تاریخ:

مدیر سایت: علی حسینی

اینکه درباره کاربرد الیاف در بتن بخواهیم صحبت کنیم شاید در ابتدا کمی گیج ککنده باشد اما بدون شک تاثیر و کارایی بسیار مهمی در آن دارد. در مقاله امروز با کارایی الیاف در بتن و محصولات آن در خدمت شما خواهیم بود؛ ما را همراهی کنید.

به طور کلی و براساس یک تعریف اشتراكی ، بتن های سبک دارای وزنی کمتر از 1840 کیلو گرم برمتر مکعب می باشند . بتن های معمولی عموما وزنی بالاتر از 2400 کیلوگرم درهرمترمکعب دارند . بتن های سبک متعارف عموما کمتر از 1000 کیلوگرم در هر متر مکعب وزن دارند یعنی سبک تر از آب هستند و برروی آن شناگر باقی می مانند.

Image result for Concrete

تولید و کاربرد بتن های سبک از اوایل قرن بیستم در دنیا آغاز شده است و عمده کاربرد آن در دنیا درصنعت بنیان می باشد. مصرف ها صنعتی همانند عایق ها و آجرهای نسوز و پروفیل های خاص صنعتی نیز درخصوص آنها گزارش شده است . به به به طور کلی بتن های سبک به دلیل كاربرد از مواد خلل و فرج دار و یا بواسطه ایجاد تخلخل در بافت بتن ابداع می گردند و در تعاریف کلاسیک به سه دسته کلی شعبه بندی می شوند:

بتن های دانه سبک: دراین گروه از بتن ها از مواد اولیه سبک معدنی و غیر معدنی ویا صنعتی (. همانند رس و شیل منبسط شده و پرلیت فراوری شده) به عنوان جایگزین مصالح سنگی دربتن كاربرد می شود.ادامه مطلب

بتن همانطور که قبلا هم بارها گفته ایم اناوع مختلفی دارد. امروز تصمیم داریم دو نوع از این بتن ها را به شما معرفی کنیم. جهت آشنایی با بتن فشرده غلتکی و پاشیده همراه ما باشید. وبلاگ دانستنی های بتن بهترین ها را برای شما آماده می کند.

بتن پاشیده: بتن شاتکریت از هوای غلظت برای پاشیدن بتن بر روی یک قاب و یا ساختار كاربرد می کند. شاتکریت ملات و یا معمولا انتقال بتن از طریق یک شلنگ با سرعتی بالا بر روی یک سطح از قبل تعیین شده است. بتن متخلخل: بتن متخلخل شامل شبکه ای از درز ها و حفره ها است که رخصت می دهد آب و یا هوا از بتن عبور کند.

Image result for Concrete

و اما بتن فشرده غلتکی: بتن تراكم غلتکی معمولا برای سنگ فرش های بتنی كاربرد می شود.  امکان ساخت سدهای بتنی غلتکی نیز بود دارد بتن الیافی در حقیقت نوعی کامپوزیت است که با به کارگیری الیاف تقویت­کننده درون مخلوط بتن، مقاومت کششی و فشاری آن، فوق العاده افزایش می­یابد. این ترکیب کامپوزیتی، یکپارچگی و پیوستگی مناسبی داشته و امکان مصرف از بتن به عنوان یک مادة شکل­پذیر جهت تولید سطوح مقاوم پرانحنا را فراهم می­آورد. ادامه مطلب

بتن ماده ای بسیار حیاتی و مهم در ساخت هر بنایی است. همانطور که می دانید این ماده همواره برای ما ارزش بسیار بالایی داشته است. در این مقاله ما شما را با بتن، ماده ضروری چسبنده در هر ساخت و ساز آشنا خواهیم کرد. با وبلاگ دانستنی های بتن همراه باشید.

بتن با عملکرد ارتفاع دارای استحکام ،کارایی و دیرندگی ارتفاع است. جایگذاری این بتن آسان است. بتن با کارایی بالا بدون تفکیک فشرده می شود. گیرش و مقاوم شدن آن كند است. این نوع بتن دارای خواص مکانیکی افراخته مدت، نفوذپذیری، تراکم، گرمای هیدراتاسیون، سختی، ثبات حجم و سرمدیت طولانی در محیط های دارای شرایط سخت است.

Image result for Concrete

بتن سبک هوا دار در واقع یکی از بزرگترین دستاوردها در زمینه فن آوری بتن ترفیه بتن هوادار است. این نوع بتن در جایی مصرف می شود که در روی گردان خطر عمل انجماد و ذوب باشد. این نوع بتن با تكثیر و كاهش مواد افزودنی بتن بوجود می آید.

بتن سبک در اصل سنگ دانه های كاربرد شده در بتن سبک خویشاوندی به بتن سنگین ، دارای وزن کمتری هستند. چگالی این بتن 240 تا 1850 kg/m³ است و مقاومت بتن سبک بین 7 تا 40 مگاپاسکال متفاوت است.ادامه مطلب

بتن انواع بسیار مختلفی دارد اما اینکه کدام یک بیشتر از دیگری مورد استفاده قرار می گرد به شرایط مختلفی بستگی دارد. به نظر شما معروف ترین انواع بتن کدامند؟ با وبلاگ ما هرماه باشید تا افزودنی های گوناگون بتن را به شما معرفی کنیم.

در زمان‌های گذشته، از الیاف جهت تقویت ملات‌های ترد و شکننده استفاده می‌شد که مشهورترین و پرطرفدارترین آن که به علت ارزانی قابل دسترسی بوده و هست، کاه می‌باشد که درعوض جهت تقویت آجرهای خشتی و ملات کاهگل در اندودها در قبال ترک خوردگی که بعد از خشک شدن به وجود می‌آید، به کار رفته و در حال حاضر نیز ارزانترین نوع ملات در مناطق روستایی کشور است. استفاده از کاه و مخصوصاً موی دم اسب و یا بز در بناهای قدیمی ایران به تنگه درخور گنبدها سابق طولانی و تاریخی دارد که بصیرت و آگاهی صاحبان فن را در كیفیت الیاف نشان می‌دهد.

Image result for Concrete

کاربرد الیاف فولادی از اواسط قرن اخیر آغاز گردیده و تاریخ دقیقی در حال استفاده از این روش در دسترس نیست ولی افراد مختلف با استفاده از روش‌های متفاوتی نظیر کاربرد تکه‌های سیم یا بریده‌های فلز در درون بتن، امتیاز این نوع روش را به نام خود به ثبت رسانده‌اند. کاربرد اینگونه رشته‌ها یا الیاف در بتن و بطور کلی در ملات‌های سیمانی که حال استفاده است، می‌تواند الیاف شیشه‌ای، پلی اتیلنی، فولادی، آزبست و یا نایلونی باشد.

بتن معمولی: نوعی بتن که در آن از مواد تشکیل دهنده رایج یعنی آب، سمنت و ساروج و سنگ دانه ها استفاده می شود به عنوان بتن معمولی شناخته می شود. زمان گیرش این بتن بسته به رطوبت موجود در هوا، عیار سیمان و غیره بین 30 الی 90 دقیقه است. توسعه مقاومت این بتن بعد از 7 روز شروع می شود، مقاومت رایج این بتن بین 10 مگا پاسکال تا 40 مگا پاسکال است. بعد از مرزها اسنان 28 روز تقریبا 75 تا 80 درصد از مقاومت کل به دست می آید. و در روز 90، قریب به 90درصد مقاومت حاصل می شود.

بتن با مقاومت بالا: مقاومت فشاری در بتن با مقاومت بلندی معمولا بیش از 6000 پوند بر اینچ مربع است. این نوع بتن با کاهش نسبت دهی آب به سیمان تا حدود 0.35 و یا کمتر، ساخته می شود. اغلب میکروسیلیس درخصوص جلوگیری از تشکیل کریستال های هیدروکسید کلسیم آزاد در سیمان اضافه می شود، که ممکن است توانگری مجموعه سیمان را کاهش دهد. ارتباط آب به سمنت و ساروج کم و استفاده از میکرو سیلیس به طور قابل توجهی کارایی آن را کاهش می دهد که درعوض جهت سازه های ساخته شده از این نوع بتن یک مشکل محسوب می شود.ادامه مطلب

پایه و اساس ساخت و ساز بنا و المان های مختلف موجود در هر مکانی را می توان به بتن نسبت داد. اگر شما هم علاقه مند به علم شیمی بتن هستید، توصیه می کنیم با بتن و موارد استفاده آن در المان های شهری در وبلاگ بی نظیر دانستنی های بتن همراه باشید.

بتنی با کارایی زیاد و عدم جداشدگی است که می‌تواند در محل مورد نظر ریخته شده، فضای قالب را پر کند و پیرامون آرماتورها را بدون نیاز به تراکم مکانیکی فرا بگیرد. بتن خودتراکم در حالت تازه عموماً با سه ویژگی زیر شناخته می‌شود:

Image result for Grout

قابلیت و توانایی پرکنندگی: توانایی بتن برای پر کردن قالب‌ها تحت وزن خودش را گویند. برای صلح قابلیت پرکنندگی، حجم فوق روان کننده و نسبت آب به پودر باید کنترل شود. قابلیت عبوری: توانایی عبوری از بین موانع تحت اثر وزن خودش، بدون واردکردن نیروی اضافی را گویند. برای مسالمت جویی قابلیت عبوری میزان حجم سنگد‌‌انه‌های درشت باید تنظیم شود. مقاومت در مقابل جداشدگی: ترکیب یکنواخت و همگن بتن در مدت انتقال و بتن ریزی را گویند. برای افزایش مقاومت در كفو جداشدگی، باید میزان آب و فوق گویا و بی آب کننده در آمیخته کنترل شود.

کنترل کیفیت بتن خودتراکم در آزمایشگاه و همچنین در سایت باید انجام شود. ترکیب مناسبی از روش‌های آزمایش میتواند کارایی بتن خودتراکم را مشخص کند. گلدان های بتنی دارای 120 قالب متنوع ساخته شده از بتن مسلح شده با میلگرد و بامروت 400 دارای بهترین کیفیت ساخت و پوشش سه لایه رنگ شامل رنگ آستر، رنگ اصلی و پوشش خلوت آنتی یو وی برای ماندگاری و بقا بیشتر تولید و به سراسر کشور ارسال می گردد.


ادامه مطلب

مطالب سایت


 

امکانات سایت: پیوندها، روزانه ها، آمار سایت و ...

   

امکانات سایت


درباره سایت

 

 

درباره سایت

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic